sobota, 24 kwietnia 2010

V.A. - Klub Pinokio Garaż - Live Szczecin [1987]


Początki "GARAŻ"-u to rok 1985 i pierwsze koncerty punkowe pn. "Garaż" w szczecińskim klubie "Kontrasty", zamienionym wkrótce na klub "Pinokio", i głównie z tym miejscem kojarzone.
Punkowe szaleństwo tamtych lat zaowocowało udziałem w koncertach ówczesnej czołówki krajowego undergroundu, a także kilku wykonawców zagranicznych. Coraz popularniejsze imprezy doczekały się wreszcie własnego informatora wydawanego w konwencji fanzina, finansowanego ze środków klubu i rozdawanego za darmo uczestnikom koncertów.

Z czasem "Garaż" stał się fanzinem osiągając z numeru na numer coraz większy nakład. Dzięki grupie stałych współpracowników i dystrybutorów trafiał do wszystkich zainteresowanych w całym kraju (a niekiedy i zagranicą) osiągając w najlepszym okresie nakład 4000 kopii.

W końcu lat osiemdziesiątych pismo zostało zarejestrowane i zaczęło pojawiać się oficjalnie, jednak nie trafiając (do 1996 r.) do oficjalnej dystrybucji, nadal opierając się na sieci niezależnych kolporterów.
Okres pięcioletniej przerwy w wydawaniu zaowocował kolejnymi numerami, które w założeniu pojawiać się mają od dwóch do czterech razy w roku podając w kolejnych edycjach solidną porcję materiałów muzycznych i nie tylko.
Pod "sztandarem" Garażu ukazała się w 1987 roku kaseta "Klub Pinokio. Garaż live". Nagrań dokonano w klubie "Pinokio" w Szczecinie w czasie koncertów pt. "Garaż" między październikiem 1986 a majem 1987.
Klub Pinokio. Garaż live kasetowa kompilacja zespołów punkrockowych, wydana pod numerami katalogowym ARP 060 (Akademickie Radio Pomorze) i Pinokio 001. Zawiera 22 utwory, trwa 56:35.


 

Brak komentarzy: