niedziela, 28 grudnia 2008

Cymeon X - Live Poznań


CYMEON X powstał w październiku 1991 roku jako z założenia zespół straight edge z filozofią wegetarianizmu i obrony praw zwierząt.
Pierwszy skład: Marek - wokal, Piotrek - gitara, Stiepan - bas, Adam - perkusja.

Pierwsze kilka koncertów narobiło dużo szumu: nie było jeszcze kapeli SXE z prawdziwego zdarzenia w Polsce. Po niecałym pół roku odchodzi Marek i zastępują go dwaj wokaliści - Norbert i Szoszon. Właśnie w takim składzie zostaje nagrana pierwsza taśma demo pt. "Wygrać swoje życie". Rozeszła się ona w oryginalnym nakładzie nakładzie 500 sztuk. Później dwa lata udanych koncertów z kapelami z Polski i zagranicy. Najlepsze z nich to koncerty z takimi zespołami - SHELTER, APATIA, HOMOMILITIA, D.M.B., FACE VALUME, UP FRONT, i wieloma innymi.

Tak naprawdę zespól najmilej wspomina wszystkie koncerty z zespołem HOMOMILITIA z Łodzi ( pozdrowienia dla nich ). Koncerty z nimi zapoczątkowały i dały sens zjednoczonej scenie hard core punk.

W 1993 roku ukazuje się CD CYMEONA X pt. "Free your mind Free your boody" w wytwórni ENIGMATIC, który sprzedał się w ponad 1000 egzemplarzach. Na tym CD jest też pierwsze demo jako bonus.
Ta kaseta "LIVE" jest podsumowaniem działalności koncertowej CYMEONA X. bardzo żywa, radosna, improwizowana. Po prostu OGIEŃ !

...Niech każdy bedzie STRAIGHT EDGE sam dla siebie i nie niszczy cudzego życiaczy marzeń dla ideii. Niech nie będzie to filozofia zamknięta w sztucznych ramach regułek czy określonych zachowań. Niech każdy wybierze dla siebie to co najlepsze. Niech życie jako jedyne prawdziwe istnienie na ziemi nabierze wartości...
CYMEON X

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Koncert w Gostyniu był miodzio. 15 lat później znów miałem okazję ich zobaczyć. Nadal płonie ten sam ogień

Kasia pisze...

Link wygasł