środa, 13 lutego 2008

Słupsk: Akcja przeciw tarczy

Zablokujmy bazę!

Musimy stawić bardziej stanowczy opór wobec rosnącego militaryzmu w Polsce i na świecie. NATO wdraża nową politykę pozwalającą na pierwszy atak bronią nuklearną. Musimy walczyć z nowym wyścigiem zbrojeń, którego jednym z elementów jest budowa „tarczy antyrakietowej”.

System rakietowy może zostać wyposażony w głowice jądrowe i zostać użyty jako broń ofensywna.

“Tarcza” nie broni nas przed niczym. Służy ona jedynie do obrony rządu amerykańskiego przed atakami ze strony krajów, które same są atakowane pod względem militarnym, politycznym i ekonomicznym przez Stany Zjednoczone. Im bardziej Polska będzie się zachowywać jak USA, tym więcej zdobędzie nowych wrogów.

Budowa tarczy nie przyniesie korzyści zwykłym ludziom, którzy zazwyczaj padają ofiarą militaryzmu. Ludzie stają się ofiarami, gdyż są zabijani w wojnach – podczas ataków na cywilów lub wojska. Są także ofiarami marnotrawstwa rządów, które wyrzucają pieniądze podatników na cele wojskowe, na narzędzia do zabijania, zamiast na rzeczy, które są pożyteczne dla ludzi, jak szpitale, szkoły, biblioteki, itd.

Jako przeciwnicy baz USA w Polsce, przeciwnicy wojen i militaryzmu, zamierzamy podjąć się szeroko zakrojonego oporu przeciwko bazie antyrakietowej. Nie istnieje jeszcze masowy ruch protestu, ale miliony ludzi są przeciwni budowie bazy. Trzeba jednak przełożyć sprzeciw na konkretne działania.

W naszym sprzeciwie nie cofniemy się przed radykalnymi środkami, jeśli rząd nadal będzie kontynuować plany zbudowania bazy.

29 MARCA AKCJA W SŁUPSKU

29 marca odbędzie się akcja w Słupsku i w Redzikowie. W Słupsku będzie miała miejsce pokojowa demonstracja, na którą zaproszeni są wszyscy mieszkańcy. Będzie to okazja, by przedyskutować wszystkie kwestie dotyczące tarczy antyrakietowej.

O 11:30 spotkamy się przy ul. Wojska Polskiego koło dworca kolejowego. Tam odbędzie się mała demonstracja, oraz przedstawienie teatru ulicznego. O 12:00 odbędzie się otwarte spotkanie przed Ratuszem. Wszystkich zachęcamy do zabrania głosu. Zaprezentowane zostaną argumenty przeciwników bazy antyrakietowej. Zagraniczni goście również przedstawią swój punkt widzenia.

Około godziny 14:30 ta część akcji się zakończy. Osoby, które nie są zainteresowane działaniami bezpośrednimi zorganizują dyskusje lub działania informacyjne w Słupsku. Pozostała grupa uda się w kierunku Redzikowa.

Następnego dnia część osób będzie prowadzić kolejne działania.

Więcej informacji: tarcza [małpa] bzzz.net http://www.m29.bzzz.net

Brak komentarzy: