czwartek, 17 stycznia 2008

Altergodzina z Arturem Domosławskim

W dzisiejszej audycji obecny był fragment spotkania, jakie odbyło się 10. stycznia we wrocławskiej księgarni "Kapitałka" wokół najnowszej książki Artura Domosławskiego pt. "Ameryka zbuntowana".

W dzisiejszej audycji obecny był fragment spotkania, jakie odbyło się 10. stycznia we wrocławskiej księgarni "Kapitałka" wokół najnowszej książki Artura Domosławskiego pt. "Ameryka zbuntowana". Organizatorami spotkania z udziałem Autora byli "Krytyka Polityczna" oraz Ośrodek Myśli Społecznej im. F. Lassalle’a.

Download: Altergodzina - wywiad z Arturem Domosławskim.
http://www.anarchiwum.bzzz.net/tomasso/altergodzina_16_01_2008.mp3

Artur Domosławski jest reporterem i publicystą. Pisze o Ameryce Północnej i Południowej, problemach globalizacji i wielkich debatach współczesnegoświata. Jego najnowsza książka stanowi zapis rozmów z 17 wybitnymiamerykańskimi intelektualistami (m.in. z N.Chomsky'm i R.Rorty'm), którychłączy to, iż nie zgadzają się na politykę prowadzoną przez kraj, w którym żyją.

Artur Domosławski odpowiada na pytania m.in. o ruchy lewicowe w USA, amerykańską hegemonię czy przyszłość ruchu alterglobalistycznego. W programie również "Alter-serwis", czyli krytyczny przegląd wiadomości z ostatniego tygodnia, a także muzyka artystek i artystów zaangażowanych społecznie. Program poprowadziła Michalina Golinczak.

1 komentarz:

herbatnik pisze...

alterglobalizm to też polityka. nie daj się złapać systemowi! żyj bez narkotyków. otwórz oczy, uwolnij umysł. wstań i walcz, walcz o swoją wolność. wolność w twoim sercu! odrzuć politykę. jesteś panem rzeczywistości.