sobota, 15 grudnia 2007

Altergodzina


ALTERGODZINA - audycja społecznie zaangażowana
W każdy środę o godz. 22.00 w internetowym Akademickim Radiu LUZ

Przestałaś/przestałeś słuchać radia, bo wszystkie audycje wydawały Ci się takie same? Masz już dość programów, z których wyłania się jednakowa, neoliberalna wizja świata? Chciał(a)byś wiedzieć, o co walczy ruch alterglobalistyczny w Polsce i na świecie? Jest alternatywa - słuchaj "Altergodziny"!

"Altergodzina" to audycja, która powstała w myśl zasady – zamiast narzekać na media, twórz je sam, sama! Jest to program społecznie zaangażowany, tworzony przez alterglobalistki i alterglobalistów związanych z Wrocławską Grupą "Społeczeństwo Aktywne" (www.spolakt.nongov.pl) przy współpracy osób z innych organizacji i ruchów społecznych.

Cel, jaki sobie stawiamy, to próba przełamania neoliberalno-prawicowego monopolu informa¬cyjnego i wprowadzanie do dyskursu medialnego w Polsce idei emancypacji społecznej, sprawiedli¬wości i równości socjalnej. Na falach Akademickiego Radia LUZ mówimy o tym, jak ludzie na całym świecie organizują się, by walczyć o swoje prawa i pokazujemy, że inny, lepszy świat jest możliwy. Szczególnie istotne są dla nas jednak informacje o działaniach podej¬mowanych w środowisku lokalnym – wśród wrocławskich aktywistek i aktywistów, organizacji społecznych, studentek i studentów. Tematy, jakie do tej pory poruszaliśmy w „Altergodzinie”, to m.in. sytuacja rowerzystów, mniejszości narodowych i seksualnych czy kwestia prywatyzacji przedszkoli w naszym mieście. Możecie u nas usłyszeć także wywiady z działaczkami i działaczami międzynarodowymi.

Oprócz rozmów z zaproszonymi gośćmi czy felietonów w każdej audycji znajdziecie również sporo muzyki zaangażowanej. W części zatytułowanej Portet nie całkiem artystyczny przedstawiamy artystki i artystów tworzących muzykę z politycznym przesłaniem. Stałe części programu to także Alter-serwis, czyli alternatywny przegląd wydarzeń społeczno-politycznych z ostatniego tygodnia oraz kącik Alter-Zapowiedzi, w którym zachęcamy Was do praktycznego włączenia się w działania związane z poruszanymi sprawami i przedstawiamy wolnościowe oraz niekomercyjne propozycje edukacyjno-kulturalne we Wrocławiu.

Altergodzina o Internecie [mp3]

1 komentarz:

Dariusz pisze...

Linki do altergodziny nie działają.