niedziela, 4 listopada 2007

ZŁODZIEJE ROWERÓW - DeCentrum squat 01-06-2002

foto: Bełchatów 2006
Złodzieje Rowerów to jeden z najważniejszych zespołów polskiej sceny niezależnej. Grupa założona została w 1993 roku w Zambrowie a nazwę zaczerpnęła z tytułu filmu Vittorio de Sici "Ladri di biciclette". Muzyka Złodziei Rowerów, określana jako emo hardcore, to niesamowicie naładowana uczuciami i energią odmiana hardcore punka. Ważną rolę w twórczości zespołu grają też wyjątkowo szczere teksty śpiewane przez charyzmatycznego wokalistę - Jacka. Złodzieje Rowerów nie tylko krytycznie patrzą na otaczającą ich rzeczywistość, ale też zachęcają do nie ulegania temu co w niej złe. Promują również odrzucającą narkotyki postawę "drug free". Zespół od momentu swojego powstania nieprzerwanie gra koncerty dla prawdziwej, czyli niezależnej sceny hardcore punk, tak w Polsce jak i zagranicą.

Złodzieje Rowerów grali m.in. z takimi kapelami jak: Apatia, Harum-Scarum, As Friends Rust, Highscore, Lvmen, Homomilitia, Resisters czy Inner Terrestrials. Zespół wielokrotnie brał udział w imprezach wspierających takie inicjatywy jak np. Amnesty International, Food Not Bombs, Federacja Zielonych, Anarchistyczny Czarny Krzyż czy squatting. Złodzieje Rowerów mają na koncie dwa albumy - "Emo'la" i "Ten Moment" - oba będące częścią kanonu polskiej muzyki hardcore punk.


http://rapidshare.com/files/67462898/Z__321_ODZIEJE_ROWER_W_-_DeCentrum_squat_01-06-2002.rar

3 komentarze:

Pogel pisze...

I like the video and I like the music. I will have to learn Polish though so I can understand what you have written about these great bands.

jun pisze...

jestes moze związany w jakikolwiek sposób ze skłotem, jesli tak to odpisz mi na maila: junela@wp.pl, pozdr serdecznie!:)

Anonimowy pisze...

what bands are good to see for emo hairstyles?
[url=http://www.emo-hairstyles.info/]emo hair[/url]