wtorek, 9 października 2007

Biala Goraczka - Live Bydgoszcz Klub Studencki Spin 24 luty 2001

foto: PILON

Jeden z najbardziej energetycznych i oryginalnych zespołów polskiego undergroundu. Najlepsze punkowe show w tym kraju! Czołowi prowodyrzy i wodzireje pokoncertowych zabaw, pląsów i hulanek. Chłopaki o złotych sercach, ubrani w ciuchy z najlepszych lumpexów. Pełnymi zaangażowania i pasji tekstami pokazują, że punk rock to wciąż coś więcej niż tylko muzyka. Przed państwem: BIAŁA GORĄCZKA.

Mija właśnie 11 lat ich istnienia, podczas których udało im się nagrać 4 studyjne materiały, oraz zjechać z koncertami całą punkową Europę wzdłuż i wszerz, od Skandynawii i krajów nadbałtyckich po Francję i Hiszpanię. Biała Gorączka w samym Berlinie grała 11 razy! Wszędzie wzbudzała entuzjazm swoim przebojowym, a jednak bardzo niekonwencjonalnym i pomysłowo zagranym punk rockiem oraz szalonym zachowaniem na scenie, graniczącym z parateatralnym performance. Po ich koncertach można spodziewać się niemal wszystkiego: dziwacznych przebrań, najdzikszych tańców, fire show lub.. zatopienia całej sali w pokruszonym styropianie.

Jak wielu innych Polaków, wredny los rozrzucił ich po świecie, ale absolutnie nie oznacza to końca kapeli. Wręcz przeciwnie. W ciągu pierwszych miesięcy tego roku, gdzieś w Londynie, gdzieś w Berlinie i gdzieś w Polandzie, wykluł się nowy materiał zespołu z Grudziądza, który w lecie 2006 roku został zarejestrowany w olsztyńskim studio X i jest z pewnością najlepszym jak dotychczas albumem Białej Gorączki.


3 komentarze:

igor pisze...

hej, ale do koncertu nie podales linka! ;-)

pozdro

Duffy pisze...

Link wygasł mógłbyś wstawić jeszcze raz?

piter pisze...

załatwione