czwartek, 18 października 2007

ALTERGODZINA antywojenna
ALTERGODZINA to audycja tworzona przez alterglobalistki i alterglobalistów związanych z Wrocławską Grupa "Społeczeństwo Aktywne".


Usłyszycie:
W minioną sobotę w Warszawie odbyła się demonstracja pod hasłem "Nie wybieraj wojny", której uczestnicy i uczestniczki domagali się jak najszybszego wycofania polskich wojsk z Iraku i Afganistanu oraz sprzeciwiali się umieszczaniu w Polsce elementów amerykańskiego systemu tzw. tarczy antyrakietowej.

Jednocześnie kwestia potencjalnego wycofania polskich wojsk z Iraku podgrzała w ostatnich dniach atmosferę kampanii przedwyborczej, z oświadczeniami Ministra Obrony Narodowej włącznie. W tym tygodniu tematyka ta pojawi się również w Altergodzinie. Naszym gościem będzie dr Filip Ilkowski, politolog, działacz Inicjatywy "Stop Wojnie", z którym porozmawiamy m.in. o temacie wojny i pokoju w przedwyborczych obietnicach i postulatach (w tym o politycznych mieliznach antysemityzmu w krytyce wojny), o aktualnej sytuacji w Iraku i o wyzwaniach stojących przed ruchem antywojennym w Polsce i na świecie.


Ponadto uslyszycie Alter-Serwis, czyli przegląd wydarzeń mijającego tygodnia widzianych spoza perspektywy mediów "głównego nurtu". Towarzyszyć nam będzie muzyka artystów i artystek zaangażowanych społecznie i politycznie, tym razem z przesłaniem antywojennym.1 komentarz:

CV pisze...

Hi, im from www.anarcopunknoticias.blgospot.com Sorry but i dont understan your lenguage. im interested in your blog! kisses!